PRO TURISTY

Tip! Informační dotykový kiosek na budově radnice nyní umožňuje turistům, kteří nemají při pobytu v Jedovnicicích přístup k internetu, prohlížení internetové prezentace městyse na adrese www.jedovnice.cz, takže i oni se mohou seznámit s možnostmi ubytování a stravování, aktualitami z úřadu městyse, kontakty na zaměstnance úřadu nebo pozvánkami na kulturní, společenské a sportovní akce.

O městysu

Městys Jedovnice leží asi 25 km od jihomoravské metropole Brna, v těsné blízkosti města Blanska. Okolní lesy přírodního parku tvoří vstupní bránu do Moravského krasu. Vzhledem k zeměpisné poloze a neobyčejné štědrosti přírody jsou Jedovnice významným střediskem rekreace, turistiky a vodních sportů, jejichž známost přesahuje hranice regionu i hranice České republiky.
V Jedovnicích žije trvale cca 2 969 obyvatel (2023).

Rekreace v Jedovnicích

Co můžeme nabídnout našim hostům přímo v Jedovnicích? Především širokou paletu vodních sportů a rekreace na březích našeho největšího rybníka Olšovce (42 ha). Dále možnost výletů do okolí Jedovnic, např. na kole, cyklomapy najdete např. na mapách Seznamu.

Pro hosty hledající klidný odpočinek a milovníky nedotčené přírody vycházky do klidové oblasti rybníků Budkovan a Dubový, přírodního parku Rakovecké údolí a překrásných lesů, které navazují na jižní část rekreační oblasti. Celá tato oblast je dosud prakticky nedotčena civilizací, což umožňuje přežití mnoha unikátních botanických druhů a hnízdění vodního ptactva. Lesy navazující na rekreační oblast jsou proslulé bohatstvím hub a na březích rybníka si přijdou na své i milovníci sportovního rybaření.

Milovníci vodních sportů i nervové relaxace v klidových oblastech najdou v Jedovnicích solidní ubytování i stravování v různých cenových úrovních i v soukromí, možnosti zábavy i kulturních programu, nezbytnou obchodní vybavenost i zdravotnická zařízení.

Využijte ubytování, které poskytuje Autokemp Olšovec (www.olsovec.cz). Provozuje ho dceřinná společnost obce.

Další možnosti ubytování v Jedovnicích najdete v levém menu – rubrika Ubytování.

Na rybníku je kromě koupání a veslování také možnost surfingu, sportovního rybolovu a wakeboardingu.

Každoročně se v červnu konají Mezinárodní závody motorových člunů, které jsou součástí Evropského poháru. 

Výlov rybníka Olšovce je v Jedovnicích již téměř tradicí a každý rok se těší velké návštěvnosti. A pro ty, kdo nemají ryby rádi na jídelníčku, je výlov přinejmenším zajímavou podívanou. Koná se tradičně v říjnu. Podívejte se na videa z výlovu (kratší je z roku 2011, delší z roku 2010 a obsahuje i historii rybníků v Jedovnicích).

Jedovnice jsou obklopeny svými rybníky.

Známá je i moderní výzdoba jedovnického kostela.

  Prosím čekejte...